Často kladené otázky

Naše výlety svou délkou ani převýšením nevyžadují sportovní kondici. Všechny výlety jsou připraveny pro standardní kola tak, aby je zvládl každý cykloturista, který rád a pravidelně jezdí na výlety na kole (často celodenní). Patříte-li do této kategorie, nebude pro vás problémem výlety absolvovat.

Po naložení na nástupních místech převeze autobus účastníky zájezdu do cílové oblasti zájezdu, kde jsou ubytováni zpravidla na jednom místě (konkrétně viz popis zájezdu). Odtud podnikají každý den plánované a předem připravené výlety na kolech, obvykle s podporou autobusu. Organizaci provádí vedoucí zájezdu.

Účastníci obdrží spolu s podrobnými Pokyny k zájezdu 10 – 14 dní před odjezdem trasy výletů ve formátu .gpx a na začátku zájezdu také tištěné mapky s trasami výletů. Minimálně den předem jsou formou tištěných Denních pokynů seznámeni s organizací výletu a dalšími informacemi potřebnými pro výlet. Vedoucí zájezdu tyto pokyny okomentuje a zodpoví případné dotazy. Zpravidla začíná výlet mimo místo ubytování, kam účastníky doveze autobus. Vedoucí zájezdu vyloží kola z přívěsu. Účastníci zájezdu pak podle .gpx tras zobrazených např. v chytrém mobilu nebo obdržených tištěných mapek výlet samostatně absolvují. Vedoucí zájezdu se většiny výletů účastní. Pokud na výletě být nemůže, zůstává se zákazníky v telefonickém kontaktu. Za tím účelem dostanou účastníci na počátku zájezdu číslo mobilního telefonu vedoucího zájezdu. Na konci výletu upevňuje vedoucí zájezdu kola do přívěsu a organizuje návrat autobusem na ubytování.

Je to přibližně v rozsahu 25–60 kilometrů, ovšem každý zkušený cykloturista ví, že kilometráž vypovídá o výletu velmi málo, protože jsou tady další faktory: převýšení, vítr, teplota atd.