Zájezd

Zájezd2019-10-18T09:46:50+00:00

Korutany

Termín odjezdu: 15.8.2020

Termín příjezdu: 15.8.2020

Destinace: Rakousko

Počet osob: 200

od 1890,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Program zájezdu:

  1. den -  odjezd z Prahy ve 23:45 hodin, směr České Budějovice a Linec.  

 KLAGENFURT hlavní město Korutan s prohlídkou města – radnice, Dóm, horního i dolního náměstí a středověkých uliček. Přirozeným centrem města je Nové náměstí (Neuer Platz), jehož západní stranu uzavírá budova radnice.  Uprostřed náměstí se nachází velká Dračí kašna (Lindwurmbrunnen) s erbovním symbolem města, kterým je drak. Kašna vznikala postupně. Drak se na náměstí objevil v roce 1593, později přibyla vlastní kašna a teprve v roce 1636 Herkules. Severně od Nového náměstí se rozkládá Staré náměstí (Alter Platz). Náměstí připomíná spíš dlouhou, širokou ulici, na které je pěší zóna. V jeho horní části, hned proti ústí ulice Kramergasse, stojí Stará radnice postavená v 17. století.

Prohlídka MINIMUNDUS, která potěší nadšence zajímající se o architekturu, kulturu a cestování. V MINIMUNDU můžete obdivovat dnes již kolem 150 staveb a pamětihodností z celého světa, které jsou – věrně podle originálních plánů – vybudovány v měřítku 1:25. Všechny byly postaveny ručně a z hodnotných materiálů jako mramor, pískovec a lávový čedič. V parku velkém zhruba 40.000 m2; se 7 tématickými částmi tak může návštěvník za několik málo hodin objet celou zeměkouli. Jednotlivé exponáty si vyžádaly opravdu spoustu trpělivosti a času. Jen pro zajímavost stavba Staroměstské radnice si vyžádala práci 2650 hodin, tzn., kdyby na ní pracovali denně 12 hodin, práce by trvala celých 220 dnů. Na některých exponátech pokračovaly práce několik měsíců nebo dokonce i několik let. Modely v Minimundu jsou stále doplňovány (vstupné cca 14 EUR).

Lesoparkem dojdeme po cca 10 – 15ti minutách k jezeru Worthersee - plavba lodí po jezeře – návštěva rozhledny Pyramidenkogel, která je na vrcholu stejnojmenné hory Pyramidenkogel (851 m) nad jezerem Worthersee. Svou výškou 100 m je nejvyšší dřevěnou rozhlednou na světě.

 Odjezd do ČR ve večerních hodinách,  příjezd do Prahy kolem  2:00 hod. ranní

Cena zahrnuje:         

průvodce CK, dopravu zahraničním autobusem, pojištění proti úpadku CK

 

Povinný poplatek: projížďka po jezeře + rozhledna + bus  - 28 EUR  

Cena nezahrnuje:      vstupné Minimundus cca 14 EUR, léčebné pojištění

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout