Zájezd

Zájezd2019-10-18T09:46:50+00:00

Weesenstein, Grossedlitz a Miniaturpark

Termín odjezdu: 25.7.2020

Termín příjezdu: 25.7.2020

Destinace: Německo

Počet osob: 200

od 690,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

SASKÉ   ŠVÝCARSKO

 

 MINIATURPARK - zahrada GROSSEDLITZ - zámek WEESENSTEIN

                                                    25.7.2020

              

Program zájezdu: odjezd busem z Prahy v 6:45 hodin z ulice Na Florenci

 

PARK MINIATUR je evropský unikát – miniaturní krajina Českosaského Švýcarska je realisticky vymodelována z originálního labského pískovce. Na ploše 8000 m2 rozšířeného parku lze obdivovat nejznámější skalní útvary podél malířské stezky. Láskyplně vytvořený model krajiny s labskými pískovcovými skalami nabízí návštěvníkům informativní přehled a podněty k výletům k originálním dějištím podél malířské stezky. Miniaturní krajinu doplňují a oživují funkční historické modely lodí na Labi, železnic, poštovní stanice s poštovním dostavníkem, prvního trolejbusu, který svůj provoz zahájil v roce 1901 v Königsteinu, a několik z nejkrásnějších výletních míst, hradů, zámků a mnoha dalších pamětihodností. Na umělém jezírku mohou děti pouštět dálkově řízené modely lodí a na rýžovišti zlata rýžovat zlatá zrnka.

 

Barokní zahrada Grossedlitz - z původně plánovaných 96 hektarů bylo realizováno sice jen 12, ty však fascinují návštěvníky o to více. Rozsáhlý terasovitý pozemek je dnes uměleckým dílem zahradnictví se dvěma oranžériemi, mnoha vodotrysky a přibližně 60 sochami; mezi nimi je Čtvero ročních období, Héra a Zeus. Každý rok na jaře je do parku z oranžérií přeneseno 400 rostlin v květináčích. S více než 100 pomerančovníky se sbírka v Großsedlitz řadí k největším v německojazyčné oblasti. Limitovanou edici domácího hořkého pomerančového džemu můžete získat v návštěvnickém středisku v Horní oranžérii.

 

Zámek Weesenstein - barokním dojmem působící a francouzským slohem inspirovaný zámecký park se vine ke v jádru středověkého hradního areálu, ze kterého v průběhu staletí vyrostl impozantní zámecký komplex. Odpočiňte si na procházce květinovou zahradou mezi cypřišky hrachonosnými. Říčka Müglitz dělí park na dvě části a během povodně v roce 2002 se mu stala osudnou. Lze poděkovat okamžité pohotovosti mnoha dobrovolných pomocníků, že park nyní opět může rozvinout své půvaby. Skvostně se ukazuje také zámek, jehož muzeum zve k cestě 800 lety zámecké historie. Reprezentativní komnaty jsou významné z kulturně-historického hlediska, bohatě vybavené původním mobiliářem, zdobnými doplňky a historicky hodnotnými tapetami, které nemají srovnání i mimo hranice Saska.

CENA ZÁJEZDU: 690,- Kč

Cena zahrnuje: doprava busem, průvodce CK AKORD, pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje: pojištění v zahraničí, vstupy (park + zahrada + zámek - cca  20  EUR)

 

 

DALŠÍ TERMÍNY

V současnosti nejsou k dispozici žádné další termíny zájezdů do této destinace.

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout