Zájezd

Zájezd2019-10-18T09:46:50+00:00

ZOO Herberstein a jezero Stubenberg

Termín odjezdu: 25.7.2020

Termín příjezdu: 25.7.2020

Destinace: Rakousko

Počet osob: 200

od 1399,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Program zájezdu:

 

Objevte rozlehlé kvetoucí zahrady zámku Herberstein. Poznejte jeho historii a spolu s dětmi navštivte zoologickou zahradu Svět zvířat Herberstein. Po prohlídce relax u jezera Stubenberg.

 

  1. den – odjezd z Prahy kolem 0:45 hodiny z ulice Na Florenci do rakouského Štýrska, kde navštívíme ZOO Herberstein. Jedná se o unikátní ZOO, která je umístěna v krásné alpské přírodě a žije zde mnoho druhů zvířat. Najdete zde např. tapíry, gepardy, gibony a spousta dalších zvířat.

Nedaleko ZOO se nachází stejnojmenný zámek Herberstien, který mohou zájemci navštívit. Opevněný zámek stojí na vysokém skalním výběžku orientovaném na východ a západ, z dálky není viditelný a je těžko přístupný. Jeho nejstarší části pocházejí z konce 13. století. V polovině 16. století byl přestavěn na obytnou budovu s renesančními prvky a rozšířen. Již po 21 generací je zámek ve vlastnictví rodu Herbersteinů. Zámek Herberstein slouží rodině dodnes jako obytné a administrativní sídlo. Toto místo nenese označení \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Zahradní zámek\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" pro nic za nic. Významné zámecké zahrady pocházejí z 16. století, jsou neodmyslitelně spojeny s tímto místem a zvou vás k procházce a obdivu. Prohlídka trvá cca 45 minut.

Po návštěvě ZOO se přemístíme k nedalekému jezeru Stubenbergsee. Jedná se o jedno z největších a nejteplejších jezer v Rakousku uprostřed jabloňových sadů. Jezero Stubenbergsee s vodní plochou 40 ha je jedním z největších a nejteplejších jezer v zemi. Odpoledne tedy můžeme využít buď k procházkám v okolí, nebo ke koupání v tomto unikátním teplém jezeře. Nalezneme zde písečnou pláž s  potopenou pirátskou lodí a mnoho možností pro sport a volný čas. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Příjezd do Brna kolem 21:30 do Prahy po půlnoci.

 

Cena 1.399,-  Kč (Praha – Humpolec – Jihlava)

 Cena    899,- Kč (Brno - Mikulov)

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout