Pirna - zámek Pillnitz - Königstein

Destinace: Německo

Počet osob: 200

od 690,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Program zájezdu: odjezd busem z Prahy v 6:45 hodin z ulice Na Florenci

Na pevnost Königstein se vydáme do Saského Švýcarska. Pevnost leží nad stejně nazvanou obcí na levém břehu řeky Labe. Celý objekt pevnosti je velmi rozsáhlý (rozkládá se na ploše 9,5 ha). Již při přiblížení se k pevnosti vás přepadne pocit o úžasně velkém objektu, který určitě zdoláte, protože tady jsou instalovány dva výtahy. Skalní plošina v nadmořské výšce 247 m vám odhalí přes padesát rozmanitých staveb a stavbiček. Jakmile se ocitnete na pevnosti, otevře se vám hned z několika míst překrásný výhled do údolí řeky Labe, na Saské Švýcarsko a rovněž na východní výběžky oblasti Krušné hory. Hradby jsou vytvořeny z pískovcového kamene a dosahují výšky až 42 metrů

PIRNA – prohlídka města - renesanční radnice, měšťanský dům a kostel.  Historické jádro města je velmi dobře zachované. Na náměstí a v přilehlých ulicích je řada barokních a hlavně renesančních měšťanských domů s pozdně gotickými detaily (portály, plastiky, domovní znamení apod.). Zajímavostí jsou i veřejné kašny vytesané z jednoho kusu pískovce. Uvidíte Kostel Panny Marie - velká trojlodní hala s bohatou síťovou klenbou a mohutnou kamennou věží, RADNICI, která  pochází z doby renesance, barokní věž s hodinami pochází z roku 1718. Na fasádě jsou sluneční hodiny a řada plastik.                                  

 

 ZÁMEK PILLNITZ  - leží na pravém břehu Labe. Zámecký komplex Pillnitz umístěný ve stejnojmenné obci vás uchvátí několika částmi a dech beroucím parkem o rozloze 28 ha. Zámek má tyto části – horský palác, vodní palác a nový palác. Za dobu své existence si prošel několika přestavbami. Nyní v nich najdete muzeum saského uměleckého řemesla, expozici baroka, královskou kuchyni, katolickou kapli. Zámku se nezapře čínský styl, ale ani vliv římských a benátských vil. Horní palác našel inspiraci v bránách do císařského paláce v Pekingu.

Park obsahuje anglický a čínský pavilon, kde nechybí ani světová rarita „japonská kamélie“. Zajímavostí je, že roste na stejném místě už úctyhodných 250 let a každoročně vás může dostat svými 35 000 květů. Kamélie je umístěna ve skleníku od října do května, tedy během chladnějšího období. Skoro celý rok se můžete okolo vzrostlé kamélie projít po ochozech vysokého altánu.  Plocha zahrady zabírá 28 ha a najdete na ní šest různě zaměřených zahrad s rostlinami z celého světa. Obdivovat můžete sbírku jehličnanů, oranžérii nebo skleník s palmami.

Cena zahrnuje: doprava busem, průvodce CK AKORD, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: pojištění v zahraničí, vstupy (pevnost + zámek Pillnitz cca  20 EUR)

DALŠÍ TERMÍNY

V současnosti nejsou k dispozici žádné další termíny zájezdů do této destinace.

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout