Budapešť

Termín odjezdu: 19.3.2022

Termín příjezdu: 20.3.2022

Destinace: Maďarsko

Počet osob: 200

od 1950,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Budapešť rozhodně patří mezi nejkrásnější města Evropy a i z tohoto důvodu se jedná o nejnavštěvovanější destinaci v celém Maďarsku. Díky své kráse získala celou řadu přízvisek jako třeba „Královna na Dunaji“. Byť je její atmosféra a architektura jiná než v Praze, v mnohém vám bude naše hlavní město připomínat, a to minimálně svou polohou na řece, na kopci nad řekou stojícím hradem, množstvím mostů a ostrovů a k procházkám vybízejícími nábřežími.

Program zájezdu:

1.den : odjezd z Prahy v 0:30 hodin z ulice Na Florenci

  1. den: v ranních hodinách příjezd do Budapešti – okružní jízda a prohlídka města

Na pravému břehu  vévodí vrch Gellért se sochou Svobody a citadelou. Severně od ní se nachází hradní vrch Várhegy s královským palácem a věží Rybářské bašty a Matyášova chrámu, která vám zase bude připomínat francouzský Montmartr. Parlament v Budapešti je pravděpodobně největším symbolem města a zároveň celého Maďarska. Nalezneme ho na samotném východním břehu Dunaje. Budínský hrad, někdy též Královský hrad, je největší dominantou budínské části města a patří mezi nejnavštěvovanější památky v Budapešti i v celém Maďarsku. Bazilika svatého Štěpána se nachází v samotném centru města a jedná se o jednu z jeho předních dominant. Možnost návštěvy Městské tržnice, kde si můžete nakoupit známé maďarské speciality.

 

V odpoledních hodinách návštěva termálních lázní Széchenyi, které se nacházejí v městském parku Városliget. Na jeho okraji se nachází známé náměstí Hrdinů a na konci parku začíná známá Andrássyho třída. Léčivá voda se zde přivádí z hloubky 1256 metrů a teplota vody dosahuje hladiny 76 °C. Ve vápníko-hořčíkovo-hydrokarbonátové vodě se nachází sodík, siřičitany, fluoridy či kyselina boritá. Voda prospěšně působí na onemocnění a záněty kloubů, žaludeční problémy, střevní poruchy, ledviny, chronické záněty dýchacích cest, při nedostatku vápníku v kostech či celkovou regeneraci těla i ducha. Nejvíc bazénů se poté nachází ve vnitřní části. Tam je celkem 15 bazénů a pokud je budete chtít navštívit všechny, nechte si na to dostatek času. Některé bazény jsou umístěné v krásném secesním prostředí. Najdete zde bazén s vodou teplou 40 °C, ale i chladící bazén teplý jen 20 °C. Většina bazénů se ale drží u obvyklých teplot termálních lázní mezi 30 a 36 °C. Mimo bazénů zde můžete zajít do parních či finských saun. Ve večerních hod. odjezd zpět do ČR.  3. den: příjezd do Prahy mezi 4 -  5 hod. ranní

     
  •  
 
       
         

Cena zájezdu :  1.950,-Kč  

 

 zahrnuje:   dopravu busem, průvodce CK, pojištění Ck proti úpadku

 

nezahrnuje:   pojištění v zahraničí, vstupy do objektů, vstup do lázní cca 6.300 HUF/os.

 

Nástupní místa: Praha – Humpolec – Jihlava - Brno

    

DALŠÍ TERMÍNY

V současnosti nejsou k dispozici žádné další termíny zájezdů do této destinace.

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout