Lago di Garda

Termín odjezdu: 7.7.2023

Termín příjezdu: 9.7.2023

Destinace: Itálie

Počet osob: 200

od 2750,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Jezero Lago di Garda  - Gardské jezero je největší italské jezero, které se nachází na severu země mezi Appami a Pádskou nížinou. Severní úzká a dlouhá část jezera připomíná fjord, který obklopují hřbety až 2000 m vysoké. Jižní širší část je tvořena morénovými zbytky. Jezero má rozlohu 369,98 km2. Je dlouhé 51,6 km a široké 17,2 km. Délka jeho břehu je 158,4 km. Průměrnou hloubku má 136 m a maximální hl. 346 m. Leží v nad výšce 65 m.

 1.den: odjezd z Prahy z ulice Na Florenci ve 21 hodin

 2.den: příjezd do městečka RIVA DEL GARDA, které leží na severozápadním pobřeží jezera Lago di Garda. Historická část města má středověký ráz s původními ulicemi a náměstími, kde jsou domy s arkádami, středověká kamenná věž Torre Apponale, Palazzo Pretorio z roku 1375 a Palazzo del Proveditore z konce 15. st., budovy slouží jako radnice. Dále zde uvidíme náměstí Piazza Garibaldi, vodní tvrz Rocca vystavěná ve 12. st. Tvrz je obehnána vodním příkopem a vybavena je padacím mostem. Na náměstí Piazza Cavour s hlavním kostelem ve městě S. Maria Assunta, se nachází původní románsko-gotický kostel ze 14. st.  Severně od kostela najdeme městskou bránu Porta San Michele ze 13. st.  Za branou se nachází pěší zóna a jedna z hlavních ulic Viale Dante Alighieri s obchody, restauracemi a penzióny.

Z Riva del Garda přejedeme  lodí po jezeře do  jednoho z nejvíce navštěvovaných turistických středisek  Limone sul Garda, které je situované na jeho západním břehu. Městečko bylo vystavěno přímo u jezera, pod strmými skalnatými útesy. Citróny se zde údajně sklízely již ve 13. století. Limone se může pochlubit malebným historickým centrem se starými kamennými domy a úzkými uličkami. Najdete zde také přístav, který je obklopen bujnou zelení. 

Přepravíme se lodí do jednoho z nejkrásnějších letovisek na břehu jezera Lago di Garda  Malcesine. Toto historické městečko leží na východním pobřeží jezera a na úpatí Monte Baldo. Dominantou městečka je hrad Scaligero se starověkou věží (odtud je nádherný pohled na město), Kapitánský palác v goticko – benátském stylu s nástěnnými malbami, Scaligerovo muzeum, kde zanechal kresby básník Wolfgang Goethe. Být na Gardě a vynechat Monte Baldo, je to jako jet do Paříže a vynechat Eiffelovou věž. Za Malcesine se zvedá 2218 metrů vysoká hora Monte Baldo. Lanovkou  vyjedeme do výšky 1750 metrů nad mořem, odkud je nádherný výhled na celé jezero. V případě hezkého a teplého počasí se  můžeme i vykoupat v jezeře. Zpět do ČR odjedeme ve večerních hodinách

 3.den: příjezd do Prahy v dopoledních hodinách

 

Cena zájezdu zahrnuje:

dopravu busem, průvodce CK Akord, pojištění CK proti úpadku

 

Cena zájezdu nezahrnuje: loď v programu 25 EUR (povinný příplatek), lanovka na Monte Baldo cca 25 EUR (fakultativně), léčebné pojištění

 

Nástupní místa: Praha – Beroun – Plzeň - Rozvadov

 

 

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout