Rýnské vodopády a Curych

Termín odjezdu: 21.6.2024

Termín příjezdu: 23.6.2024

Destinace: Švýcarsko

Počet osob: 500

od 2890,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Program zájezdu:

1.den: Odjezd z Prahy z ulice Na Florenci cca 2200 hod.

2.den: v ranních hodinách příjezd do půvabného městečka Stein am Rhein ležícího v kantonu Schaffhausen  nedaleko německých hranic. Je považováno za architektonickou perlu a vyniká zachovalým komplexem středověkých malovaných měšťanských domů. Tyto domy jezdí do města obdivovat návštěvníci z celého světa a Stein am Rhein je právem považován za nejkrásnější „skanzen“ ve Švýcarsku. Nejvíce domků najdeme na ústředním Radničním náměstí , které je lemováno domy vyzdobenými freskami pojmenovanými podle toho, co je na jejich fasádách zobrazeno,  Je tady např. dům „Slunce“, „Jelen“ nebo „Červený vůl“. Celé historické centrum je vymezeno dvěma kamennými městskými branami. Stein am Rhein - je vesnička jako vystřižená z pohádek H. Ch. Andersena.

Přejezd  k Rýnským vodopádům, které jsou nejmohutnější evropské vodopády a svou velikostí a mohutností poskytují krásnou podívanou na proud vody, který se  řítí  z výšky až 23 m. Přes zámek Schloss Laufen je možné se dostat až do bezprostřední blízkosti vodopádů. 

Odjezd do Curychu -  největšího město  Švýcarska a hlavní město stejnojmenného kantonu. Leží v předhůří Alp u severního konce Curyšského jezera na obou březích řeky Limmat,  která zde z jezera vytéká. Curych je bankovní středisko světového významu a jedno z nejbohatších měst na světě. Je to dopravní uzel celoevropského významu v letecké, železniční i dálniční dopravě. Možnost projížďky po krásném jezeře.

3.den: příjezd do Prahy v ranních hodinách mezi 5 - 7 hod. orientačně

 Cena zájezdu zahrnuje: dopravu busem, průvodce, pojištění CK

Cena nezahrnuje:  Vstupy: Rýnské vodopády +  loď po jezeře cca 17 CHF - kapesné cca 30 CHF, 

léčebné pojištění. Další nástupní místa na trase: Praha - Beroun –  Plzeň  –   Rozvadov

                                   CK si vyhrazuje právo na změnu programu

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout