Lago di Garda + Verona

Termín odjezdu: 14.6.2024

Termín příjezdu: 16.6.2024

Destinace: Itálie

Počet osob: 200

od 2850,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

Jezero Lago di Garda  - Gardské jezero je největší italské jezero, které se nachází na severu země mezi Appami a Pádskou nížinou. Severní úzká a dlouhá část jezera připomíná fjord, který obklopují hřbety až 2000 m vysoké. Jižní širší část je tvořena morénovými zbytky. Jezero má rozlohu 369,98 km2. Je dlouhé 51,6 km a široké 17,2 km. Délka jeho břehu je 158,4 km. Průměrnou hloubku má 136 m a maximální hl. 346 m. Leží v nad výšce 65 m. Nejkrásnější a nejúžasnější scenérie na jezeře Garda je od pradávna ta na cípu poloostrova Sirmione..

 

1.den:  odjezd  z Prahy z ulice Na Florenci ve 21 hodin

 

 

2.den - příjezd do SIRMIONE malebného městečka, které je vystavěné při termálních pramenech využívaných k léčení, s krásnou pobřežní promenádou mezi palmami, které se nachází na jihu největšího italského jezera Lago di Garda. Prohlídka města – Římská vila Grotte di Catullo, která byla postavena koncem 1. století př. n. l. Téměř dvouhektarový komplex je nyní archeologickým nalezištěm. Nepřehlédnutelný při vstupu do města je hrad Castello Scaligero . Na nejužším místě poloostrova byl postaven vodní hrad rodem Scaligeri na přelomu 13. a 14. století. Nejvyšší věž má výšku 37 m. Uvnitř se nachází muzeum. Projdeme se po slavné jezerní promenádě. Odpoledne plavba lodí do městečka Garda – prohlídka středověkého městečka, které leží na východním břehu jezera Lago di Garda. Pyšní se spletí křivolakých uliček a je vskutku malebným místem miniaturních rozměrů, sevřených dvěma pěknými starými městskými branami. Na zdejších úzkých pěších zónách člověk objeví mnohé, po čem jeho srdce touží. Najdete tu stylovou keramiku,  módní butiky, lahodné ovoce a osvěžující zmrzlinu. Poplujeme kolem Grotte di Catullo a Punta San Vigilio. Odjezd zpět lodí do Sirmione. 

Kolem 18 hodiny odjezd do Verony, která je bránou do Itálie. Město Romea a Julie je proslulé svojí krásou a kulturou je proslulé antickým amfiteátrem s vynikající akustikou, ale také řadou paláců významných rodů a kostelů s překrásnou výzdobou. Prohlídka města cca  3 hodiny. V pozdních večerních hodinách odjezd do ČR

3. den - příjezd do Prahy  mezi 8 - 10 hodinou (orientačně)

 

Cena zájezdu 2.850,- Kč

 zahrnuje: dopravu busem, průvodce CK Akord, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

povinný příplatekloď v programu 30 EUR

vstupy do památek - hrad + jeskyně  (fakultativně cca 16 - 18 EUR/dosp.os.), léčebné pojištění

 

Nástupní místa: Praha – Beroun – Plzeň - Rozvadov

 

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout