Pilatus - Luzern - jezero - Zlatá cesta

Termín odjezdu: 14.6.2024

Termín příjezdu: 16.6.2024

Destinace: Švýcarsko

Počet osob: 200

od 2890,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

PILATUS  – JEZERO - LUZERN – Zlatá cesta  2024  

 

      TERMÍNY:    14.6. – 16.6. 2024

 

Program zájezdu:

1.den:Odjezd z Prahy z ulice Na Florenci cca 2100 hod.

2.den: Příjezd do KREINS – odkud vyjedeme lanovkou na vrchol Pilatus

K nejatraktivnějším výletním cílům u jezera Vierwaldstätter­see patří nesporně 2132 metrů vysoký vrchol Pilatus, tyčící se nad historickým městem Lucern. Zatímco ještě ve středověku byl na tuto horu zakázán přístup, protože byl její vrchol považován podle legend za sídlo draků, dnes se sem dostaneme pohodlně horskými dráhami.

Proč se na Pilatus vypravíme, je ovšem perfektní výhled nejen na nedaleké jezero nazývané  Lucernské jezero, ale i na řadu známých švýcarských vrcholů jako je Rigi, Säntis, Tödi nebo Titlis. Při dobré viditelnosti uvidíme i čtyřtisícovky Bernských Alp a vrcholky v německém Schwarzwaldu.

Z vrcholu Pilatus pojedeme nejstarší dráhou o délce 4,6 km zubačkou do obce Alpnachstad ležící na břehu jezera Alpnachersee.  Dráhu s převýšením 1 635 m vyprojektoval švýcarský inženýr Eduard Locher a proslavil ji především její sklon, který dosahuje v nejstrmějších místech až 48 % (což odpovídá úhlu sklonu 25,6°). Je to dodnes nejstrmější ozubnicová dráha na světě. Dosažení tak značného sklonu bylo umožněno použitím speciálního systému ozubnice se dvěma horizontálními naproti sobě umístěnými ozubenými koly, doplněnými ještě koly vodícími. Ta zajistí, že vůz z trati za žádných okolností nemůže vykolejit.

Vydáme se k jezeru, odkud podnikneme cca 90 min. jízdu lodí do Luzernu. Nádherné panorama uvidíme tentokrát z vodní hladiny. Připlujeme do Luzernu, kde nás čeká prohlídka města. LUZERN - pokud máte čas jen na jediné město Švýcarska, pak je Luzern správnou volbou. Poloha na břehu jezera, vrchol Pilatus a Rigi, proslulý Kapellbrücke - kapličkový most a Staré město s malebnými domy – to vše dělá z Luzernu ideální místo.  Ve večerních hod. odjezd zpět do ČR

3.den: příjezd do Prahy v dopoledních hodinách

 

Cena zájezdu 2.890,- Kč 

 

 Cena zájezdu zahrnuje: dopravu busem, průvodce, pojištění CK

 

Cena nezahrnuje:  Povinný příplatek:  lanovka Pilatus +  zubačka + loď po jezeře cca 90 CHF , doporučené  kapesné cca 30 - 50 CHF 

Nástupní místa na trase: Praha - Beroun –  Plzeň –  Rozvadov

                                   CK si vyhrazuje právo na změnu programu

 

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout