Zámek Franzesburg jezero - čokoládovna

Termín odjezdu: 29.3.2024

Termín příjezdu: 29.3.2024

Destinace: Rakousko

Počet osob: 300

od 990,-

REZERVOVAT

POPIS ZÁJEZDU

V tomto výletu spojíme kulturu s historií. Nabízíme atraktivní výlet, na kterém se seznámíme s překrásným vodním zámkem FRANZESBURG  a  navštívíme známou čokoládovnu Hauswirth. Doporučujeme všem klientům, kteří mají rádi vzdělávání, ale také těm, kteří přivítají mnoho hezkých zážitků.

Program:

Odjezd z Prahy  ve 4:45, z Brna v 8:00 hod. návrat do Prahy okolo 23:30

První zastávka v Rakousku bude v čokoládovně Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Seznámíte se s výrobou čokolády, můžete si zde čokoládové výrobky také zakoupit. Vyrábí zde duté čokoládové figurky Mikulášů, andělů i velikonočních zajíčků.

V odpoledních hodinách navštívíme zatopený sádrový důl Seegrotte, kde vás čeká plavba po největším podzemním jezeře v Evropě. V podzemí byla vybudována továrna na letadla a bylo zde vyrobeno jedno z prvních jetfighters světa, „Heinkel He 162 Salamander“. 

Přejezd do Laxenburgu, kde navštívíme vodní zámek Franzesburg, který nechal císař František II. postavit tuto napodobeninu středověkého hradu na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera. Zámecký park Laxenburg je  zapsán na seznamu Natura 2000. Franzesburg je spjat s císařovnou Sisi, která zde strávila medové týdny s císařem Františkem Josefem. Laxenburg je místo, kde si můžete odpočinout – projít se po parku, projet se vláčkem či loďkou po jezeře. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Příjezd do Brna kolem 20 hodiny, do Prahy kolem 23:30 hodin (časy jsou orientační)

Cena 1.500, Kč  (Praha, Jihlava)

                  Cena  990, Kč ( Brno)

Cena zahrnuje: dopravu busem, vstup do čokoládovny, průvodce CK AKORD

Cena nezahrnuje: pojištění v zahraničí, vstupy: důl Seegrotte - plavba lodí po jezeře, vstup do zámku Laxenburg  (vstup do parku, přívoz, prohlídka zámku s audioprůvodcem v češtině) - cca 32 €/dospělá osoba (Seegrotte + zámek), děti do 14 let – cca 18€ (Seegrotte + zámek)

 

Změna v programu vyhrazena!

Aktuální zájezdy

Chcete vidět další, aktuální nabídky zájezdů?

Prohlédnout